NOWY NABÓR
SPRAWDŹ W ZAKŁADCE "TERMINY"
Szkolę przede wszystkim Ciebie do poprawnej obsługi Twojego czworonoga,
ponieważ to Ty jesteś przewodnikiem w zespole pies-człowiek.
Zajęcia odbywają się w kilkuosobowych grupach, czasami mieszanych na potrzeby ćwiczenia. Pozwala to na indywidualne podejście, przy jednoczesnym zachowaniu pracy w grupie, wad i zalet stada.
Ćwiczymy w terenie otwartym, mieście, w ruchu. Lokalizacje są różne i adekwatne do potrzeb szkolenia. Dzięki temu unikamy szablonowego myślenia i możemy weryfikować aktualny postęp zespołu, a nie poziom przyzwyczajenia do miejsca.
Każdy znajdzie coś dla siebie. Można zacząć od początku, można wskoczyć w określony cykl, ale zawsze zgodnie z aktualnym poziomem wyszkolenia. Ponadto, ćwiczenia dopasowywane są do uczestników i postępu.
Jeżeli myślisz, że "problemy" behawioralne Twojego psa, wykluczają go ze szkolenia, to się mylisz! Interesują nas realne sytuacje, dlatego też praca nad zachowaniem jednego jest jednocześnie paliwem dla innych zespołów - oczywiście do określonego cyklu szkoleniowego:)
Dróg prowadzących do celu jest wiele. Wiele jest również charakterów przewodników. Dlatego na szkoleniu podpowiadam i prezentuje metody dobrane do zespołu, m.in.: jak zdobyć uznanie u psa (trzymanie smyczy nie znaczy, że dowodzisz:)), jak wzbudzać zainteresowanie w jego oczach, jak kontrolować posłuszeństwo, czy jak okiełznać jego popędy i przestawić na alternatywny tor. Kluczem do sukcesu jest zgrany zespół przewodnik-pies.
Zapraszam do zapoznania się z ofertą szkoleń oraz regulaminem. Pierwsze spotkanie bezpłatne. Ćwiczenia odbywają się w różnych miejscach, z uwzględnieniem Twojej lokalizacji i mobilności.
1. PIES
Każdy psi uczestnik musi być:
zdrowy, w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej,
szczepiony,
odrobaczony i wolny od pcheł.
W gestii przewodnika leży dopilnowanie i odpowiedzialność za powyższe.
2. PRZEWODNIK
Uczestnicząc w zajęciach bierzesz pełną odpowiedzialność za siebie i swojego psa, a także za ewentualne, wyrządzone przez Was szkody na ludziach, zwierzętach, czy mieniu. Ponadto:
Prowadzisz psa na smyczy lub lince (poza wyjątkami w trakcie ćwiczenia).
Sprzątasz po swoim psie (swoje akcesoria).
Zapewniasz psu:
smycz i obrożę,
linkę 10-20m,
wodę, miskę,
ULUBIONĄ ZABAWKĘ/ZABAWKI,
ULUBIONE SMACZKI,
zestaw pierwszej pomocy,
kaganiec, na samych zajęciach, nie jest wymagany.
Przestrzegasz obowiązującego prawa.
3. TERMINY
a) Do kontaktu wykorzystujemy aplikację „Telegram” (www.telegram.org). Instalowana na komórkach i/lub na komputerze w wersji Desktop. Dostępna jest na platformach komercyjnych, jak i ogólnodostępnych repozytoriach (F-Droid).
b) Terminy ustalane są dla grup oraz danego cyklu szkoleniowego, i zazwyczaj odbywają się w tym samym dniu i tym samym czasie. Różnią się natomiast miejscem. Harmonogram kształtowany jest w trakcie szkolenia.
c) Lokalizacja podawana jest z wykorzystaniem aplikacji OpenStreetMap (OSMAnd), udostępnianej podobnie jak Telegram.
d) W przypadku nie posiadania żadnej z wymienionych wyżej aplikacji, informacje będą przekazywane smsem, w podstawowym i ograniczonym zakresie.
4. ĆWICZENIA
a) Ćwiczymy w grupach (wiekowych lub względem umiejętności, czasami celowych do realizacji wybranych zadań). Czasami, realizowane są ponadplanowe zajęcia, które odbywają się indywidualnie lub w okrojonych zespołach, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Rozliczane są wówczas jako standardowe zajęcia.
Skład ćwiczących podczas zajęć ponadplanowych, dobierany jest zawsze przez prowadzącego, niezależnie od przynależności do danej grupy.
b) Ćwiczymy w terenie otwartym, w różnych miejscach, przy różnych bodźcach, dlatego każdorazowo należy być gotowym na ewentualności wynikające z charakteru miejsca: zagrożenia z zewnątrz, ale i zagrożenia dla osób/zwierząt postronnych, wynikające z niewłaściwej obsługi naszego czworonoga i braku ostrożności.
c) Spotkania odbywają się w większości w otwartym i różnorodnym terenie. Pamiętaj o odpowiedniej odzieży, a w szczególności o właściwym obuwiu - bywa mokro, ślisko, nierówny teren.
5. PŁATNOŚĆ
a) Płacisz za cały cykl, przed rozpoczęciem zajęć. Płatność przelewem bankowym lub za pomocą portali płatniczych.
b) Dwie nieobecności, które zostały zgłoszone minimum 1 dzień przed rozpoczęciem zajęć, mogą być bezpłatnie odrobione. Odrabianie w miarę możliwości prowadzącego. Jeżeli w danym tygodniu będzie niedostępny, otrzymasz dodatkowy termin, po zakończeniu cyklu (o ile nie skorzystasz z odrabiania innych zajęć później).
c) W zajęciach uczestniczą tylko te zespoły, które uregulowały płatności za szkolenie.
d) Przewodnik, który zadeklaruje chęć uczestniczenia w danym cyklu i nie opłaci go w terminie, zostanie skreślony z listy i nie będzie mógł uczestniczyć w wybranym cyklu szkoleniowym.
6. FREKWENCJA
a) Wcześniejsze zgłoszenie nieobecności na minimum 1 dzień przed zajęciami, nie jest obowiązkowe, ale jest warunkiem koniecznym do bezpłatnego odrobienia zajęć (patrz punkt 5b).
b) Spóźnienie się uczestnika na zajęcia, nie zmniejsza stawki wynagrodzenia za szkolenie. Będzie się również wiązać z ograniczonym zakresem szkolenia w tym dniu, ze względu na ominięcie jego części.
c) Uczestnik nie musi tłumaczyć się z braku obecności. Jednak należy mieć na uwadze, że cykl szkoleniowy biegnie swoim torem i każde kolejne zajęcia obejmują również materiał uprzednio zrealizowany.
7. KWESTIE PORZĄDKOWE
a) Szkolenia realizowane są w oparciu o doświadczenie i wiedzę prowadzącego. Prezentowane są sposoby i metody wdrażania komend, określonych zachowań, czy technik poszukiwawczych. Nie zwalnia to jednak przewodnika od analizy tego materiału, pod kątem swojego zespołu i właściwego podejścia do psa.
b) Prowadzący bierze odpowiedzialność za przekazywany materiał szkoleniowy i dąży do maksymalnego wyszkolenia zespołu. Jednakże kluczową i decydującą rolę w szkoleniu odgrywa przewodnik i jego zaangażowanie.
c) Prowadzący nie zgadza się na korzystanie, przez przewodnika, z usług innych szkoleniowców, w kwestiach, które są przedmiotem szkoleń w grupie. Prowadzący nie bierze odpowiedzialności za przekazywany przez osoby trzecie materiał szkoleniowy i jego wpływ na psa. Każdorazowo ilość zajęć jakim poddawany jest pies powinna być skrupulatnie przemyślana przez przewodnika; nie zawsze więcej znaczy lepiej. Niezastosowanie się do powyższego może powodować skreślenie z listy grupy szkoleniowej.
d) Uczestnik szkolenia, który narusza zasady etyki, regulamin, obowiązujące przepisy, bądź dobra osobiste innych osób, będzie skreślony z listy szkoleniowej w trybie natychmiastowym. Wcześniej wpłacone pieniądze, za niezrealizowane szkolenia będą zwrócone. Nieuregulowane składki, opłaty będą podlegały egzekucji.
e) Brak zaangażowania w szkolenie jest podstawą do usunięcia zespołu ze szkolenia:
brak zaliczenia testów w wyznaczonych terminach i/lub unikanie testów (patrz GRUPY),
brak lub utrudniona współpraca z innymi zespołami i/lub prowadzącym,
brak realizacji wytycznych i zadań pomiędzy kolejnymi szkoleniami.
f) Podczas spotkań, szkoleń i ćwiczeń zespołów zabronione jest utrwalanie dźwięku i obrazu (video) przez uczestników. Wykonanie zdjęć i publikacja zdjęć tylko i wyłącznie za zgodą prowadzącego i innych zespołów, jeżeli zostali utrwaleni na zdjęciu. Niezastosowanie się do tego obostrzenia, skutkuje natychmiastowym usunięciem zespołu.
g) Prowadzący szkolenie - od czasu do czasu utrwali dźwięk, obraz, video danego zespołu, tylko i wyłącznie za jego zgodą i na ustalone z nim cele.
h) Każde inne utrwalenie dźwięku i/lub obrazu (zdjęcia, video) będzie wymagało zgody uczestników.
i) Przed usunięciem zespołu z listy szkoleniowej, zostanie wystosowany monit przy użyciu aplikacji do komunikacji (patrz TERMINY) lub w innej formie pisemnej - nie obowiązuje dla sytuacji opisanych w niniejszym regulaminie (lub nie opisanych, jeżeli się kwalifikują), które skutkują natychmiastowym skreśleniem zespołu. Brak odpowiedzi w ciągu 7 dni lub nieustosunkowanie się do jego treści, skutkuje usunięciem uczestnika z listy szkoleniowej. O skreśleniu i ocenie sytuacji każdorazowo decyduje prowadzący szkolenie.
do zakupienia w "Sklepie"
Zespół przyporządkowany jest do danej grupy przez prowadzącego. Jeżeli to początek Twoich zmagań ze szkoleniem psa zapraszam do CZIKO (szczeniaki) lub A-PERITOS (młodziki). Psy będące po szkoleniach zapraszam na dowolny cykl, po uprzedniej weryfikacji wyszkolenia.
Każdy zespół podlega ciągłej ocenie podczas wspólnych spotkań. Do tego celu wykorzystuję kartę pracy zespołu. Pozwala mi to ocenić postęp, jak również skupić się na elementach wymagających poprawy.
Szkolenie to przede wszystkim dobra zabawa. Nie robimy nic ponad siły zespołu. Minimum pracy jakie musisz włożyć to systematyczny udział w spotkaniach.
Sam stawiasz sobie cele. Możesz przyjść na jeden cykl, możesz kontynuować naukę, możesz w dowolnym momencie się "przebranżowić" i pójść w inne dyscypliny. Pogadaj z psem i zdecyduj :)
Grupa |
Obejmuje (w skrócie) |
Wiek minimum |
Wiek maksimum |
Wymagania (w skrócie) |
CZIKO Szczeniaki |
Socjalizacja, podstawy posłuszeństwa.
8 zajęć Szkolenie trwa około 2 miesiące.
|
od 2 miesięcy |
do 6 miesięcy |
Jest to najważniejszy etap szkolenia każdego psa. Dlatego też chęci, chęci i jeszcze raz chęci... do kontaktu oraz zabawy z psem są kluczowe :) |
A-PERITOS Młodziki |
Podstawowe i rozszerzone posłuszeństwo, a przede wszystkim obsługa psa w naturalnych warunkach i okolicznościach. Przygotowanie psa do użytkowego wykorzystania.
Cykl 1: 10 zajęć / zakres testu 1 Szkolenie trwa około 2,5 miesiąca.
Cykl 2: 12 zajęć / zakres testu 2 Szkolenie trwa około 3 miesiące.
|
od 4 miesięcy |
--- |
Cykl 1 - bez wymagań, nie licząc Twojego zaangażowania. Tu mogą przyjść pieski z dowolnymi "problemami", z zerowym doświadczeniem.
Cykl 2 - zdany test nr 1. Dla piesków po wcześniejszych szkoleniach. Mogą być częściowo z "problemami" nad którymi zespół jeszcze pracuje.
|
PERITOS-Z Zawodowcy |
Posłuszeństwo zaawansowane. Praca węchowa. Zakres dobierany indywidualnie do zespołu.
14 zajęć Zaliczenie testów 3 i 4. Szkolenie trwa około 4 miesiące.
|
od 9 miesięcy |
do 36 miesięcy
dopuszcza się wyjątki |
Zaliczone posłuszeństwo podstawowe i rozszerzone, na poziomie testów nr 1 i 2. |
BUSKAR Poszukiwawcza |
Zajęcia z zakresu poszukiwań osób w terenie otwartym. Szkolenie zarówno praktyczne, jak i teoretyczne (dodatkowe zajęcia).
16 zajęć Szkolenie trwa około 4-6 miesięcy.
|
od 12 miesięcy |
--- |
Zaawansowane posłuszeństwo na poziomie testów 1-4. Zaliczony test oznaczania pozorantów. |
CZIKO
A-PERITOS 2
A-PERITOS 1
PERITOS-Z
BUSKAR
Jeżeli nie interesują Cię zajęcia w grupach,
zapraszam na indywidualne (oferta w "sklepie").
2 mies.
4 mies.
6 mies.
8 mies.
10 mies.
12 mies.
14 mies.
16 mies.
18 mies.
Szkolenie możesz rozpocząć w dowolnym momencie, w innym wieku psa (pomijając grupę szczeniaków). Możesz również wskoczyć do grupy adekwatnej do wyszkolenia.
Po zakończeniu całego cyklu szkoleniowego na PERITOS-Z (posłuszeństwo użytkowe) lub BUSKAR (poszukiwania osób)...świat się nie kończy, wręcz przeciwnie :) Szczegóły w broszurze oraz w trakcie szkolenia.
PDF DO POBRANIA:
CZIKO
Szczeniaki
Grupa dla psów w wieku do 6 miesięcy.
Zakres, m.in.:
poznawanie otoczenia: m.in. teren otwarty, teren zurbanizowany,
socjalizacja z ludźmi i psami,
podstawy posłuszeństwa,
poruszanie się na smyczy,
odwołania i przywołania psa.
To tutaj Twój pies nauczy się odbierać świat, w sposób który umożliwi Ci jego dalsze prowadzenie drogą szkoleniową. Dowiesz się jak zdobyć jego uwagę i wejść w jego świat jako przewodnik, a nie bierny spacerowicz.
Im więcej psu pokażesz na tym etapie tym mniej go zaskoczy w przyszłości.
Przejście do grupy A-PERITOS po pozytywnej ocenie zespołu (przewodnik+pies) przez prowadzącego, mając na względzie rzetelność i podejście do szkolenia.
Czas zajęć: 45-60 minut
8 zajęć
1-2 razy w tygodniu
A-PERITOS
Młodziki
Grupa dla psów w wieku od 4 miesięcy.
Nie ma górnej granicy wiekowej. Natomiast im wcześniej zaczniesz, tym mniej złych nawyków się przypałęta, a te które przylgną, szybciej wyprostujesz. To wszystko przełoży się na łatwiejsze prowadzenie w przyszłości.
Zakres szkolenia obejmuje m.in.:
komendy słowne i optyczne, pozostawanie,
marsz przy nodze, komendy w ruchu,
odwołania, przywołania, przestawienia psa, aportowanie,
a także podstawy zapachu.
Celem szkolenia jest wytrenowanie psa do wykonywania komend wykorzystywanych przy jego standardowej obsłudze, nauczenie spokoju i zadaniowości. Wyznaczysz granice i system nagród. Tutaj będziesz budował zespół z Twoim psem.
Praktycznie każdy pies ma mniejsze lub większe "odchyły" ;) Ciągnie, szczeka, reaguje agresywnie lub po prostu jest diabłem tasmańskim, który musi pracować :) To wszystko tutaj idzie na warsztat. A co z tego wykujesz, będzie uzależnione od Twojej konsekwencji.
Grupa A-PERITOS podzielona jest na dwie części:
CYKL I - 10 zajęć - klucze do świata posłuszeństwa,
CYKL II - 12 zajęć - posłuszeństwo rozszerzone.
Po pierwszym cyklu do zaliczenia test nr 1, po drugim test nr 2.
Czas zajęć: 45-60 minut
CYKL 1
10 zajęć
1 raz w tygodniu
CYKL 2
12 zajęć
1 raz w tygodniu
PERITOS-Z
Zawodowcy
Grupa dla psów w wieku od 9 do 36 miesięcy; z dopuszczeniem wyjątków w jedną i drugą stronę.
Wejście do grupy PERITOS-Z po zaliczeniu testów nr 1 i 2.
Szkolenie jest kontynuacją i doskonaleniem zagadnień grupy młodzików. Tutaj ukierunkowujemy psa do wybranej dyscypliny/zainteresowań. Dodatkowo w stosunku do A-PERITOS przerabiamy:
komendy dynamiczne, selektywne i przywołania,
współpraca przy bodźcach,
wysyłanie kierunkowe,
podstawy pracy węchowej.
Jest to ostatni etap. Celem jest wyszkolenie psa w zakresie posłuszeństwa użytkowego i przygotowanie do szkolenia terenowego i/lub innych dyscyplin.
W grupie PERITOS-Z zespół zalicza dwa testy:
test nr 3,
test nr 4.
Zdawane przy bodźcach zewnętrznych i w grupie innych psów.
Czas zajęć: 60 minut... i więcej
14 zajęć
1-2 razy w tygodniu
Po zaliczeniu grupy PERITOS-Z zespół (nie biorący udziału w szkoleniu poszukiwawczym) może bezpłatnie uczestniczyć w okresowych zajęciach.
BUSKAR
Poszukiwawcza
Dla psów w wieku minimum 12 miesięcy.
Szkolenie w BUSKAR po zaliczeniu testów 1-4 oraz próby oznaczenia dwóch osób, na miejscu i w terenie, niezależnie od posiadanych tytułów czy zdanych egzaminów.
Szkolenie skupia się na wypracowaniu automatu oznaczania osób i przepracowaniu różnych scenariuszy poszukiwań. Obejmuje między innymi:
poszukiwania terenowe, kierunkowe, w grupie, przy bodźcach,
lokalizacja i oznaczanie osób poszkodowanych niedostępnych.
Celem jest wyszkolenie psa w zakresie poszukiwań terenowych, przygotowanie do egzaminów, a przede wszystkim przygotowanie do akcji.
Czas zajęć: 60 minut... i więcej
Plan ćwiczeń ustalany dla grupy,
a zakres dla każdego zespołu indywidualnie.
16 zajęć
1 raz w tygodniu
Po zaliczeniu grupy BUSKAR, zespół może kontynuować okresowe szkolenie bezpłatnie.
Na pierwszym spotkaniu (bezpłatne), ustalimy poziom wyszkolenia, przypiszę grupę, a dalej wyślę harmonogram. W pojedynczych zajęciach uczestniczy od 1 do kilku zespołów. Do każdego cyklu podaję zawsze dwa terminy rezerwowe, gdyby wypadły jakieś zajęcia po drodze (z mojego, bądź Twojego powodu).
Regularne ćwiczenia odbywają się w tygodniu popołudniami oraz w weekendy w godzinach porannych.
Okazjonalnie organizowane są dodatkowe, bezpłatne zajęcia, w szerszym gronie.
Zajęcia odbywają się na terenie Gminy Luzino i Gminy Wejherowo.
Poniżej dni i godziny zajęć (okres letni) oraz zakres szkolenia.
PONIEDZIAŁEK
godziny: 17:15 / 18:15
A-PERITOS (młodziki)
IN-AZ (posłuszeństwo)
IN-AZ (socjalizacja)
WTOREK
godziny: 17:30 / 18:30
CZIKO (szczeniaki)
A-PERITOS (młodziki)
PERITOS-Z (zaawansowana)
GiB PERITOS (absolwenci)
PIĄTEK
godziny: 17:15 / 18:15
IN-AZ (posłuszeństwo)
A-PERITOS (młodziki)
SOBOTA
godziny: 8:50 / 9:50 / 11:00 / 12:15
IN-AZ (socjalizacja)
CZIKO (szczeniaki)
A-PERITOS (młodziki)
IN-BU (praca węchowa)
NIEDZIELA
godziny: od 9:00
IN-BU (praca węchowa)
BUSKAR (praca węchowa)
GiB BUSKAR (poszukiwawcza)
Nowy cykl szkoleniowy rozpoczyna się na początku i/lub w środku miesiąca.
19:00 - CZIKO (szczeniaki)
19:45 - A-PERITOS (młodziki) - 1 cykl
Interesuje Cię inna lokalizacja?
Inny termin? Inna grupa?
Napisz lub zadzwoń.
Wszelkie prawa zastrzeżone © PATRYK POWAGA powaga.net
PATRYK POWAGA powaga.net
84-242 Luzino, ul. Osiedlowa 7
NIP: 8652387839